7 דברים שחובה לראות בבירת יוון

בירת יוון, אתונה היא עיר מרתקת. להלן 7 נקודות העניין שכדאי לראות ולא לפספס במהלך הביקור.

אתונה, אם הציוויליזציה האירופית

אין יותר טוב מא טיול מטייל ביוון לגלות את המדינה הזו עם היסטוריה כה עשירה. אבל אם אין לכם זמן לטיול בכביש או שאתם מעדיפים להישאר באותו מקום במהלך שהותכם, דעו שכבר יש הרבה מה לראות באתונה.

ואכן, אתונה היא אחת הערים המרתקות ביותר באירופה מבחינה היסטורית. מיושב מאז התקופה הניאוליתית, זה היה בסביבות האלף השני לפני הספירה שהיוניים הפכו אותה לעיר של ממש. היום הנה ה 7 נקודות עניין שכדאי לראות ולא לפספס במהלך טיול באתונה.

1. האקרופוליס

האקרופוליס של אתונה היה מבצר שנועד להגן על ארמונות המלכים ומקומות הפולחן בעיר. הוא ביתם של מונומנטים יוצאי דופן, כמו הפרתנון, הארכטיון והפרופילאה. בלתי אפשרי לא ללכת לראות את זה כשאתה הולך לבירת יוון.

מבט על אתונה מהאקרופוליס
מבט על אתונה מהאקרופוליס / © Denis Brothier

2. הפרתנון

הפרתנון הוא ללא ספק האנדרטה המפורסמת ביותר באתונה. השולט באקרופוליס, מקדש שיש יוצא דופן זה המוקדש לאתנה נבנה בסביבות המאה החמישית לפני הספירה.

פרתנון
פרתנון / © BeeFortyTwo

3. הגן הלאומי

המרחב הירוק העצום הזה של 15 דונם הוא נווה מדבר אמיתי של רוגע באמצע המהומה של אתונה, עיר שבכל זאת מונה כמעט 4 מיליון תושבים בצבור הגדול שלה. ואפילו תמצאו שם גן חיות קטן ונחמד!

הגן הלאומי של אתונה
הגן הלאומי של אתונה / © NekaPearl

4. המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה

אם אתה חובב היסטוריה עתיק, ה המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי של אתונה הוא ללא ספק גבוה ברשימה של אלה שאתה בהחלט רוצה לבקר לפחות פעם אחת בחייך. האוספים שלה הם מהעשירים ביותר על פני כדור הארץ: להעריץ ללא מעצורים!

פסל מהמוזיאון הארכיאולוגי הלאומי של אתונה
פסל זאוס או פוסידון / © סטיבן צוקר

5. אצטדיון פנאתנאיק

עבור חובבי ספורט, אתונה קשורה קשר בלתי נפרד למשחקים האולימפיים. באיצטדיון זה התרחשו אירועים רבים של המשחקים העתיקים מהמאה הרביעית לפני הספירה. הוא שימש גם במהלך המשחקים המודרניים של 1896 ו-2004.

אצטדיון פנאתנאיק
אצטדיון פנאתנאיק / © nrares

6. נמל פיראוס

נמל זה הוא אחד החשובים בים התיכון. זוהי נקודת המוצא החיונית להגיע לאי יוון רבים. נעים מאוד גם לטייל ברחובות ובשכונות שמסביב.

נמל פיראוס
נמל פיראוס / © Skip Nyegard

7. Le Lycabette

הנוף של העיר שניתן להתפעל ממנו מראש הגבעה הזו, שהיא גם הנקודה הגבוהה ביותר באתונה, פשוט מעולה, ביום ובלילה. רכבל זמין לתיירים שרוצים להגיע לפסגתו מבלי להתעייף. המקום הזה הוא חובה לעשות במהלך הביקור שלך!

ליקבטה
Lycabette / © Jopa Elleul

תרגול : כדי לדעת מתי לנסוע לאתונה, זכור לעיין בתחזית מזג האוויר שלנו לכל השנה.

ואחרי אתונה: מה עוד לראות ביוון?

למרות שאתונה נחשבת ל"אם הציוויליזציה האירופית", יהיה חבל להסתגר בבירת יוון במהלך הטיול הבא שלך ליוון. המדינה מסתירה כל כך הרבה פנינים לראות, עם, בין היתר, את החוף היפה ביותר באירופה, או מערות מפוארות באוויר הפתוח. ואתה, מה אתה הולך לבקר ביוון?

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

לאן ללכת ביוון לפי הרצונות שלך?

גלה את הקיקלאדים דרך 6 איים (ממיקונוס לסנטוריני)