6 המקומות הטובים ביותר לראות טבע באוסטרליה

אוסטרליה היא אי שהטבע ריבוני בו. ירוק, אדום, כחול… הוא עוטה את צבעיו היפים ביותר להנאת התיירים, שרבים מהם מבקרים באתרי הטבע שלו.

תיירות אקולוגית היא המלך באוסטרליה! זה הזמן למקד מחדש את הטיולים בגילוי הטבע והתרבות המקומית, מכבד את הסביבה כמובן. לא עוד רשתות מלונות גדולות וטיולים מאורגנים, אנו מזמינים אתכם לגלות אוסטרליה דרך המרחבים הטבעיים הגדולים שלה. האי קנגורו, שונית המחסום הגדולה ואאוטבק, בקרו במדינה "מבפנים החוצה" במצב תיירות אקולוגי. בחרנו עבורך את 6 המקומות היפים ביותר איפה לראות טבע באוסטרליה, במלוא הדרו!

1. שונית המחסום הגדולה ושונית נינגלו

מול חופי קווינסלנד משתרע שונית המחסום הגדולה, בגודל מרשים של 2,600 קילומטרים. זוהי שונית אלמוגים המורכבת משאריות של אורגניזמים ימיים קטנים, שלדים וקונכיות של בעלי חיים שאכלסו את השונית. אבן גיר היא לכן המלך ומציעה לך מראה נפלא.

שונית מחסום גדולה
שונית המחסום הגדולה ©DR

כשתצללו לתוך מימי האוקיינוס ​​השקט, תיכנסו לעולם של מים חמימים וצבעים מנצנצים ותראו דגים מרהיבים כמו ניאון, דגי ליצן, כוכבי ים, שלא לדבר על האלמוגים עצמם: יש כמעט 400 סוגים שונים !

קורל אוסטרליה
אלמוגים אוסטרליים ©DR

אתר זה, רשום ב מורשת עולמית של אונסקונעלמת לאט לאט, נאכלת על ידי כוכב ים, אבל גם על ידי זיהום אנושי : לפיכך, מסנני קרינה גורמים להרס אמיתי בתוך האורגניזם החי הזה. יציאות בסירה מאורגנות מהעיר קיירנס, עיירה טרופית קטנה. אתה יכול לצלול בעצמך, לצפות בציפורים… או פשוט תהנה מאוויר הים ותראה מקרוב את האטולים השוניםתוך ניצול סירות עם תחתית זכוכית.

ים אלמוגים
שונית המחסום הגדולה באוסטרליה ©DR

אתרי אוקיינוס ​​טבעי אחרים הם אתרי חובה באוסטרליה, כגון מחסום נינגלו. פחות מתוייר משכנתו הגדולה עם "רק" 270 קילומטרים של שונית לחקור, היא מציעה פאונה מעניינת לא פחות עם קרני נמר, כרישים או צבים לא מזיקים.

ריף נינגלו
Ningaloo Reef © MXW Stock

2. האי קנגורו

האי השלישי של אוסטרליה, האי קנגורו הוא ארץ קרובה לאדלייד שעליהם חיים קנגורו, כלבי ים, אריות ים, קואלות ווואלבי אחרים. בעלי חיים אלה חיים בשלום, מוגנים על ידי הפארק הטבעי העצום הזה. כאן שוב תתקלו במרחבים שלפעמים ירוקים, לפעמים מדבריים.

אי קנגורו
אריות הים באי קנגורו ©DR

כל הפאר של הטבע באוסטרליה! בְּכָך, אל תחמיצו את הסהרה הקטנה, סדרה של דיונות חול עדינות כמו המדבר הגדול. קבל קרש וגלוש על החול!

סהרה קטנה
הסהרה הקטנה © דבורה פיקט / ויקיפדיה

קרוב לאי קנגורו תהיו ממוקמים בצורה הטובה ביותר לצפות בכריש הלבן הגדול. רק באזור זה יש כ-200. אבל אל תחשוב להיות הגיבור הבא של "מלתעות". כרישים לבנים תוקפים רק לעתים רחוקות מאוד בני אדם (קורבן אחד בשנה: ראינו רוצחים סדרתיים גרועים יותר!).

כריש לבן
כריש לבן ©DR

3. אאוטבק אוסטרליה

האאוטבק (או בוש) הוא החלק שנמצא בתוך אוסטרליה. האדמות העצומות הללו מאוכלסות על ידי רועים ואבוריג'ינים (הילידים של אוסטרליה, הנוכחים אלפי שנים לפני המתיישבים הראשונים), דומים לשטחים הפתוחים הרחב של המערב האמריקאי.

אאוטבק אוסטרליה
אאוטבק אוסטרליה ©DR

תוכלו לפגוש שם, בין היתר, עדרי כבשים רבים. צמר הוא אכן הכוח המניע של הכלכלה האוסטרלית. הודעה לתרמילאים מושרשים: החקלאים יקבלו את פניכם בשמחה, בתמורה לשירותים קטנים. דרך להכיר אוסטרליה אותנטית וציורית!

חווה אוסטרלית
חווה אוסטרלית באאוטבק ©DR

4. Le Parc national d'Uluru et Kata Tjuta

ממוקם במרכז אוסטרליה, הפארק הלאומי מפורסם על ידי איירס רוק, המונוליט האדום הגדול הזה, השני בגודלו בעולם (גובה 348 ​​מטר, אורכו שלושה קילומטרים, היקף בסביבות עשרה).

סלע איירס
איירס רוק ©BackyardProductions

שימו לב, מאז 2019, אסור לטפס לפסגתו. דעו כי בתרבות האבוריג'ינית, המונוליט הזה נולד בתקופת הטיוקורפה, כלומר בתקופת החלומות. כמה לומר לך שהוא כן נחשב קדוש! עם זאת, אתה יכול לקחת את השביל סביב Uluru (השם האבוריג'יני של Ayers Rock). כך תמנע מלפגוע בשומרי המקדש הזה…

כימין איירס רוק
הסתובב באיירס רוק ©BackyardProductions

כדי להתאושש מהרגשות, תוכלו ללון באתר הנופש הקטן יולארה, המציע מלונות וקמפינג באמצע המדבר. סוף כל סוף, לא רחוק מאולורו, תוכלו לגלות את הרי אולגה (או קאטה טג'וטה): הקונגלומרט הזה של 36 כיפות יוצר נוף הרבה יותר מגוון מזה של איירס רוק. לִלווֹת עמק הרוחותשביל מסומן שיאפשר לכם לעשות סלאלום סביב כיפות אלו של כ-500 מטר בממוצע מכוסות באקליפטוס.

הר אולגה
הרי אולגס © שרה וודמנזי

5. Le parc Kakadu

פארק קאקאדו הוא הפארק הגדול ביותר באוסטרליה. ממוקם בשטחים הצפוניים, יש לו חי וצומח אופייניים.

קקדו של אוסטרליה
מפל בפארק קאקאדו ©DR

פארק זה מופיע כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשל העושר הארכיאולוגי והאתנולוגי שלו, בפרט השרידים הניאוליתיים שלו.

האבוריג'ינים אוסטרליה
ציורי סלע אבוריג'ינים ©DR

שימו לב, עם זאת תנינים ליד הביצות, רבים מאוד באזור האאוטבק… הם חלק בלתי נפרד מהטבע באוסטרליה. לא קרוקודיל דנדי רוצה! הישארו בשבילים המסומניםשייקח אתכם היישר לכפר אבוריג'יני.

תנין קאקאדו
לתנין יש פארק Kakadu ©DR

6. Les Blue Mountains

מקום נוסף גם ברשימות אונסק"ו: ההרים הכחולים . אם שמם מספיק כדי לגרום לכם לחלום ("ההרים הכחולים"), מדובר למעשה במסיף אבן חול, מכוסה ביערות אקליפטוסים.

הרים כחולים
Les Blue Mountains ©DR

כשהשמן מהעץ הזה מתאדה, הוא יוצר ערפל כחול שעוטף את ההר. טיולים רבים מאורגנים מעיירות כמו מפלי וונטוורת'מה שיאפשר לכם לפגוש את הקואלות המאכלסות את ענפי העצים הענקיים הללו.

קואלה אוסטרלית
קואלה ©DR

חקור את עושר הטבע באוסטרליה!

יכולנו לשים הרבה יותר, יש כל כך הרבה נופים יפים בארץ הזאת… אבל מכיוון שלא רצינו כתבה באורך 3 ק"מ, ניסינו לבחור את היפה ביותר (וזה לא היה קל). בניגוד, אם אתה רוצה לחלוק את המקומות היפים ביותר שלך עם מטיילים אחרים, אל תהסס להוסיף אותם אלינו בתגובות!

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

על כבישי איטליה

למה לבקר בנאפולי? שולחנות טובים, דולצ'ה ויטה וקניות!