5 מקומות יוצאי דופן לגלות באוסטרליה

אל תחשוב שאוסטרליה עוסקת רק בבית האופרה של סידני ובסלע איירס המפורסם. גלו 5 נופים אוסטרליים שעדיין לא ידועים לתיירים.

נופים אוסטרליים עוצרי נשימה

בתחילת 2016, הגוף לקידום התיירות במדינת הקנגורו משיק קמפיין גדול למשוך עוד יותר תיירים בינלאומיים לאוסטרליה. אם הסלע Uluru או שונית המחסום הגדולה כבר חיוניים במהלך החגים, נופים אחרים ראויים לעקיפה באותה מידה.

הרים כחולים

שעתיים נסיעה ברכבת מסידני, ההרים הכחולים מציעים נוף עוצר נשימה שקורא את שמו מאדי האקליפטוס המשחררים זוהר כחול. ניתן לחקור את האתר בקלות על סיפון הרכבלים ואוטובוס שמובילים את הסקרנים גם בגובה וגם למטה, שם הם ממהרים לתוך יער לח. תיירים לא ייכשלו בצילום "שלוש האחיות", שלושה סלעים הממוקמים זה ליד זה. אגדה אבוריג'ינית הפכה אותם לכוכבי ההרים הכחולים.

Blue Mountains

אגם הילייר

אוסטרליה מציעה גם תעלומות לתיירים כמו האגם הזה שנמצא באי מידל, בארכיפלג המחקר, במדינת מערב אוסטרליה (מדרום). מי הבריכה הזו מרוכזים מאוד במלח, מה שמעניק לה צבע ורוד ממתק. באורך של כ-600 מטרים, אגם הילייר עדיין לא חשף לחלוטין את סודו ומדענים מנסים להבין את הסיבות לריכוז כה עז של מלח.

לאק הילייר

יער דיינטרי

בחוף קווינסלנד, בצפון מאוד, אחרי העיר הגדולה קיירנס, ישקעו ההרפתקנים ביער טרופי, הגדול באוסטרליה. האזור הוא ריכוז של מגוון ביולוגי – מהגדולים על פני כדור הארץ – אשר ידהים את חובבי הטבע, ובעיקר את אוהבי חיות הבר. יער הגשם של דאינטרי, למשל, הוא ביתה של הצפרדע הטרופית הירוקה המפורסמת, שכיום מוגנת. 90% ממיני הפרפרים והעטלפים באוסטרליה חיים שם.

יער דיינטרי

מדבר פסגות

זה עוד אתר מעניין לגלות. כיוון הפארק הלאומי נאמבונג, צפונית לפרת', במדינת מערב אוסטרליה. מדבר חול צהוב זה בולט מאחרים בארץ עם אלפי תצורות סלע גיר הפזורות ברחבי האתר. הפסלים הטבעיים הללו הם בגדלים שונים ולעיתים יכולים להגיע לגובה של ארבעה מטרים.

מדבר פסגות

קניון המלכים

לארצות הברית יש את הגרנד קניון שלו. גם אוסטרליה. הטריטוריה הצפונית לא צריכה למשוך תיירים רק בגלל אולורו המפורסם (סלע איירס). כ-300 ק"מ מהסלע האבוריג'יני, המבקרים יהיו מסוחררים בפארק הלאומי וואטארקה, שבו רכס ג'ורג' היל כולל תצורות סלע סלעיות צוללות לתוך העמק. עדיף לשים לב לצורה של כל אחד מהם כדי להבחין בפרופיל של בעלי חיים שהיוו השראה לאגדות אבוריג'ינים רבות. מסלול של 6 ק"מ מספק גישה לראש הצוקים. הטיול מוביל בהמשך אל agrave; בור מים שבו עדיין קיימים צמחים פרהיסטוריים.

קניון המלכים

© iStock – ריצ'רד שארוקס, RyanFletcher, Marco Saracco, Cn0ra, emeldrum

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

סוף שבוע של יום האהבה באיטליה: 3 יעדי חלומות

10 דברים שכדאי לדעת על איירס רוק באוסטרליה