לאן ללכת לחופשה העירונית הבאה שלך?

אתה עומד בפני דילמה כי אתה צריך לבחור בין מילאנו לרומא. עם האטרקציות התיירותיות של בירת האופנה של איטליה, כמו בוטיקים ומסעדות יוקרתיות מצד אחד והאטרקציות התיירותיות של עיר הנצח מצד שני, עדיף שיהיו כמה נקודות השוואה.

מילאנו נגד רומא: קריטריוני ההשוואה

האם אתה רוצה להיות בטוח שעשית את הבחירה הנכונה בין מילאנו לרומא? למה שלא תתבסס על קריטריוני בחירה, הלוקחים בחשבון את נכסי התיירות וגם גורמים נוספים כמו האקלים, יוקר המחיה או התקציב וכן את סוגי הפעילויות הקיימות?

כזכור, מילאנו היא לא רק מטרופולין באזור לומברדיה, אלא גם בירת עולמית של אופנה ועיצוב. זהו יעד מפלט עירוני פופולרי בזכות הקניות והמסעדות היוקרתיות שלואלא גם על המונומנטים המעולים שלה שמסתירים גם יצירות אמנות מפוארות.

באשר לרומא, עיר הנצח, הוא מתנוסס בין יעדי התיירות העירוניים המתויירים ביותר בעולם. ומסיבה טובה, קשה להתחרות במוזיאון הפתוח האמיתי הזה ובמונומנטים ואתרי התרבות הסמליים שלו, כמו גם בשמחת ההתנסות בדולצ'ה ויטה האיטלקי.

באיזו עיר לבחור לפי האקלים ומזג האוויר?

כדי להיות בטוח להפיק את המרב מהחופשה העירונית שלך, עדיף לבחור בעיר המציעה את תנאי האקלים הטובים ביותר, עם מספר ימי השמש והנעימים הרב ביותר.

מזג האוויר הטוב ביותר: רומא

בשל מיקומו הגיאוגרפי המעניק לו אקלים ים תיכוני, המתאפיין בחורפים מתונים, בקיץ חם ושטוף שמש ובעונות מעבר נעימות במיוחד: זו ללא ספק רומא שבה מזג האוויר הנעים ביותר. ואכן, האופי היבשתי של האקלים במילאנו הופך את החורפים לקשים ולחים למדי, ואת הקיץ החם, עם טמפרטורות גבוהות למדי. מה פוגע בזה במשחק הזה מול רומא.

רומא, חורבה עתיקה
רומא ©יואן מקינטוש

באיזו עיר לבחור לפי מחיר כרטיסי הטיסה?

על מנת למצוא את היעד המועדף על מטייל עם תקציב נסיעות מצומצם למדי, הניתוח שלנו מתבסס על מחירי כרטיסי הטיסה הזולים ביותר בעונת התיירות הנמוכה והגבוהה.

המחיר הממוצע הלוך ושוב: מילאנו ורומא

לְמַעֲשֶׂה, שני היעדים הללו מעניינים כי אם מילאנו מנצלת את היתרון בעונת השפל, עם מחירי כרטיסי טיסה זולים יותר, רומא משתלטת עליה בעונת השיא. מחירי כרטיסי הטיסה משתלמים בהשוואה לאלו של טיסות למילאנו, באותה תקופה.

בניגוד, מילאנו בהכרח מעניינת יותר אם אתם מעדיפים לנסוע ברכב.

היעד לבחירה בהתאם לתקציב המקומי שלך

עבור תקציב נסיעות מצומצם למדי, קריטריון הבחירה מבוסס על עלויות המחיה במהלך השהות. מי ממילאנו או רומא היא שאלת התקציב המעניינת ביותר במקום?

העיר הזולה ביותר: מילאנו ורומא

מכיוון שמילאנו ורומא הן ערים יקרות יחסית, ההבדל כמעט לא מורגש עבור חופשת סוף שבוע או רק ליומיים או שלושה. וגם אם בכלל, התקציב לשהות של שבועיים ויותר עושה את ההבדל, מסתבר שכן התקציבים לשני היעדים הללו נשארים כמעט זהים, עם כמה עשרות יורו, לפעמים לטובת מילאנו, לפעמים לטובת רומא. זו הסיבה ששני היעדים הללו קשורים.

איכות חיים: בריאות, בטיחות, איכות אוויר

איזו מרומא או מילאנו היא שאלת הרווחה המעניינת ביותר? כדי לברר, די להסתכל על שאלות של בטיחות, בריאות ואיכות חיים בכלל.

טוב לחיות במילאנו

למרות חלקה בפושעים קטנים, רומא נותרה עיר בטוחה, כל עוד תיירים פועלים לפי הנחיות בטיחות בסיסיות. יתרה מכך, אורח החיים הרומי הרגוע זיכה את העיר את מקומה בין הערים הכי ראויות למגורים בעולם. מצד שני, לפי היומון העסקי "Il Sole 24Ore": מילאנו היא עיר שבה החיים טובים ובשנת 2018 העיר דורגה בעיר הראשונה באיטליה בשל איכות החיים שלה. למרות הזיהום והפקקים, מילאנו נותרה אטרקטיבית בשל הבטיחות והסביבה העירונית המקדמת איכות חיים טובה יותר.

באיזו עיר לבחור לפי חוות דעת המטיילים: מילאנו או רומא?

אם בכל זאת אתם מתקשים להחליט, תוכלו להסתמך גם על חוות דעת של מטיילים שחוו שהות מוצלחת במילאנו או ברומא.

המטיילים מעדיפים: מילאנו ורומא

אנו יכולים לצפות שהדעות יהיו שונות בבואנו להכריע בין מילאנו לרומא. אז דע את זה 5 מתוך 10 חובבי חופשת עיר מעדיפים את רומא על מילאנו. הסיבה לכך היא ששני היעדים הללו פונים לכולם. חובבי תגליות תרבותיות ואתרים דתיים רבים נוטים לכיוון רומא, בעוד שחובבי קניות וחלונות שופינג נמשכים באופן טבעי לכיוון מילאנו.

מילאנו, נביליו גרנדה
מילאנו, Naviglio Grande © Marco Trovò

באיזה יעד לבחור לסוף שבוע או לשבוע: מילאנו או רומא?

איזה יעד לבחור לפי הזמן שיש לכם: מילאנו או רומא? כדי לענות על זה, אתה רק צריך למצוא אילו פעילויות לעשות במהלך פרק הזמן הזה.

לסוף שבוע רומנטי, מילאנו ורומא קשורות

מילאנו ורומא הן יעדים מושלמים לחופשות רומנטיות, לסוף שבוע. ומסיבה טובה, שתי הערים הללו מעדיפות תחנת ביניים תרבותית ורומנטית, עם אפשרות לברוח לכפרים השכנים. לכך מתווספות שלל המסעדות ומתקני המלון המעודדים מפגשים רומנטיים. בנקודה זו, מילאנו ורומא שוויוניות.

לשהייה של שבוע או יותר: רומא

עם המונומנטים הרבים שלה, אתרים בעלי עניין תרבותי ופעילויות תיירותיות אחרות לעשות ברומא, בירת איטליה ממשיכה להפתיע את המטיילים המתגוררים שבוע או יותר. אפשר לשלב את השהות התרבותית והשהות הרומנטית. ועם ילדים, החופים היפים של רומא, הממוקמים במרחק נגיעה ממרכז העיר, מטים את המאזן לטובת עיר הנצח.

באיזו עיר לבחור, לפי המקומות המעניינים לבקר?

איזה יעד לבחור לפי הזמן שיש לכם: רומא או ונציה? כדי לענות על זה, אתה רק צריך למצוא אילו פעילויות לעשות במהלך פרק הזמן הזה.

העיר עם הכי הרבה אתרי אונסק"ו: רומא

רומא היא ללא תחרות מבחינת אתרי מורשת של אונסק"ו. ואכן, 6 מתוך 52 אתרים ומונומנטים של אונסק"ו באיטליה נמצאים ברומא. אתה תגלה שם המרכז ההיסטורי של רומא (היכן ניתן לגלות את הקולוסיאום שאי אפשר לפספס, הפורומים הרומיים, המרחצאות הענקיים של קרקלה וכו') וכן את המאפיינים החוץ-טריטוריאליים של הכס הקדוש בתוך העיר ובזיליקת סן פאולו פוורי לה מורא (סנט פול – מחוץ לחומות ). ניתן גם לבקר באנדרטאות מהתקופה הרומית כגון

  • הפורומים והמאוזוליאום של אוגוסטוס,
  • העמודים של טראיאנוס ומארק אורליוס,
  • המאוזוליאום של אדריאנוס
  • הפנתיאון,
  • מבני הדת והציבור של רומא האפיפיור.

במילאנו, תהיה לך הזדמנות ללמוד עוד על אחד התכשיטים של מורשת עולמית של אונסק"ו: "כנסיית סנטה מריה דלה גרציה". בבניין זה שוכנת הסעודה האחרונה: אחד הציורים המפורסמים ביותר של הרנסנס האיטלקי, שצייר לאונרדו דה וינצ'י. אבל יש עוד המון דברים לעשות במילאנו…

היעד התרבותי ביותר: רומא

למרות שלעיר מילאנו מונומנטים רבים, כמו הקתדרלה הגותית של מילאנו (הדואומו), טירת ספורצה, סקאלה המפורסמת או מנזר הכנסייה סנטה מריה דלה גרציה, קשה להתחרות ברומא. רומא היא מוזיאון פתוח של ממשעם כל כך הרבה מונומנטים ואתרים לגלות.

רומא, קריית הוותיקן
רומא, קריית הוותיקן © mau.photo

אז מה הבחירה שלך: מילאנו או רומא?

מילאנו או רומא? כעת, כשיש לכם מספר תשובות, כל שעליכם לעשות הוא לבחור את המנצח לפי התשוקות שלכם, הציפיות שלכם ואפילו האילוצים שלכם. רק, אנחנו סקרנים לגלות את הבחירה שלך, אז שתפו אותה בתגובות!

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

לגלות את ערש בודהה

10 מקומות יוצאי דופן לבקר בהם