לאן ללכת ביוון לפי הרצונות שלך?

אתונה, דלפי, כרתים, הקיקלאדים, קורפו… כל כך הרבה מקומות שחובה לראות ביוון. אבל אם תעזוב רק לכמה ימים, או אפילו שבוע, לא תוכל לעשות הכל: לכן תצטרך לעשות בחירות! אבל אילו יעדים לבחור לשהייה, איזה מסלול? הנה הטיפים שלנו כדי לדעת לאן ללכת ביוון לפי הרצונות שלך ופרופיל הטיול שלך.

באילו איי יוון לבחור לשהייה?

זקינתוס, או זנטה, הוא ללא ספק אחד המקומות הטובים ביותר לאוהבי צילום. כאן, צוקי חוף הים מספקים מפלט נפלא לצבי ים ותצפיות נהדרות לתיירים.

זקינתוס
זקינתוס © יוליוס סילבר / Pixabay

לעומת זאת, האי איקריה הוא תכשיט של טבע בתולי, שהגישה הקשה שלו הגנה עליו מפני המוני התיירים. כאן נראה שהזמן עומד מלכת. בתוכנית חיות בר ושרידים עתיקים לכל הכיוונים. לבסוף, אוהבי הנודיזם והרוגע יעדיפו להפליג לעבר האי גבדס. הדרומי שבאיים האירופיים הוא מקום אידיאלי לישון תחת הכוכבים ולזכור את מקורותינו, כאשר צרכי האדם היו מוגבלים לטבע יפה כמו שהוא נמצא בכל מקום.

לאן ללכת למסיבה?

אם יש הרבה מה לעשות ולראות ביוון, תיירים רבים מחפשים בצורה פרוזאית יותר את הנאת החושים ואת השמחה שבשיתוף רגעים משמחים וחגיגיים. האי מיקונוס, בארכיפלג הקיקלאדי, הוא מקום ידוע עבור חוגגים מכל רחבי העולם. כאן, מועדונים וברים הולכים זה אחר זה לאורך חופי גן עדןמעוטר במספר בוטיקים יוקרתיים בהם תוכלו להרוות את צימאונכם לקניות.

מיקונוס
מיקונוס ©ZEBULON72 / Pixabay

בדודקאנס, העיירות של רודוס אוֹ קוס יהיה מושלם לחוגגים צעירים עם קצת פחות כסף. יש הרבה מסיבות חוף לאורך כל הלילה, בירות זולות ומטיילים רבים מכל תחומי החיים. אידיאלי לפגוש אנשים ולהנאה אינסופית! חובבי ספורט מים יכולים לגרש את העודף שלהם בחופים של ימים או של קלימנוס. קומבינה חגיגית-ספורטיבית, מושלמת כדי לא להרגיש אשמה ביום שאחרי ערב קצת שיכור מדי!

לאן ללכת כדי ליהנות מהחוף?

עם כמעט 10,000 איים (כן, כן!) ויותר מ-14,000 ק"מ של קו חוף, יוון היא אחד היעדים הפופולריים ביותר לאוהבי הרצל על החול. מי טורקיז, שמש לוהטת וחול לבן, יש כל כך הרבה חופים ללכת אליהם ביוון שהיה קשה לנו לבחור. לפי רוב המטיילים, החוף היפה ביותר ביוון ממוקם בקפלוניה, באיים היוניים. ממוסגר על ידי הרים מלכותיים צוללים את שורשיהם למים, חוף מירטוס מנוקד בחלוקי נחל לבנים יש הכל מהגלויה האידיאלית.

להכות את מירטוס
Myrtle ©Great2Travel / Pixabay

חוף מפאלוס, בצפון כרתים נפוץ הרבה פחות על ידי תיירים בגלל הקושי בגישה אליו. לאחר נסיעה של שעה בכבישים קטנים ומפותלים, תצטרכו לסיים ברגל כדי להרהר במחזה. אבל אנחנו מבטיחים לכם שהמשחק שווה את הנר! מפרץ רדוד עם טבע בתולי עיור דוהר ורוגע אולימפי, אנו ממליצים בחום! לבסוף לסיום הרשימה הזו, רחוק מלהיות ממצה, עיקוף קטן למילוס. Sa plage Sarakiniko הוא אחד המרשימים בארץ כי כאן, אין חול או חלוקי נחל, רק סלע לבן וירח מקיף אותך. אפקט מדהים מובטח!

לאן ללכת ביוון עם המשפחה?

יוון היא מדינה עשירה בהיסטוריה, תרבות וסביבה. עבור ילדים, הוא משמש לעתים קרובות כגן עדן עלי אדמות, כמו גם כמגרש משחקים בלתי נדלה. למרות זאת, נסיעה עם ילדים עדיין דורשת אמצעי זהירות מסוימים וחיוני להקפיד לספק להם את כל מה שהם צריכים. לפיכך, עדיף לא להתרחק מכפרים עם כל השירותים. הימנע גם מאיים ללא בית חולים ליתר זהירות. לשמש, אם היא יוצרת חיים, יכולות להיות גם השפעות לא רצויות.

לסבוס יוון
איי לסבוס ביוון ©Greg Montani / Pixabay

לדוגמה, אנו ממליצים האי לסבוס. קל להגיע במטוס מצרפת דרך אתונה, אי עצי הזית של המשורר סאפו מציע השכרות רבות ליד מיטילן אשר מספקת את כל השירותים הנדרשים. רודוס מושלם גם למשפחות בדרכים. העיר משלבת את ההנאות של החוף עם אלה של התרבות ההיסטורית, רוחצת באווירה רכה וידידותית, מושלמת לחקור אותה בביטחון מלא. לבסוף, אנו ממליצים בדרך כלל האיים היוניים ובמיוחד קפלוניה או לפקדה. יחד עם זאת מצוידים היטב במבנים, נגישים בקלות ומתאימים לטיולים, הם מקדמים בברכה את חלומות הילדים ואת האושר של ההורים כל השנה!

לאן ללכת כזוג?

עבור רוב המטיילים המאוהבים, המחפשים סביבה לבטא את האושר שלהם, ונציה או פריז נראות אפריורית יעדים אידיאליים. עם זאת, הריכוז הצפוף של מרכזים עירוניים צפופים אלה מביא אותם לפעמים בחזרה לכדור הארץ פעם אחת שם. בין המקומות החיוניים ביותר לראות ביוון, ישנם כמה שמתאימים יותר לפריחת הרגשות. האי סנטוריני הוא אחד מאלה. נטוע היטב על לוע הר הגעש שלו, האי ידוע בזכות השקיעות שלו המציתות את התכלת של הים התיכון. החזיתות הלבנות ללא רבב ועליהן הכיפות הכחולות האופייניות מציעות סביבה קסומהתורם להרפות העדינה המלווה את התחושות החזקות ביותר.

סנטוריני, יוון
סנטורין ©SofiaPapageorge / Pixabay

בצד של קורפו, אנו נתקלים בזוגות רבים המתחבקים באהבה על חופי האי. ומסיבה טובה, העיר הייתה במשך זמן רב תחת השפעה ונציאנית שניתן לראות בארכיטקטורה המסוימת שלו. ניחן בבעלי חיים וצומח יוצאי דופן, האי הוא גן עדן קטן עלי אדמות, אידיאלי להכרזה על אהבתכם או להצית מחדש את רגשותיכם. פחות מוכר אבל קסום לא פחות, האי סקיאתוס הוא המקום האידיאלי לחזור לדברים פשוטים, שאהבה היא ללא ספק המייצגת היפה ביותר שלהם. מוקף במי טורקיז ועשיר בירק בכל מקום, האי יארח אוהבי טבע בביטוי היפה ביותר שלו ומי יודע אולי ייתן להם רצון לאריכות ימים…

לאן ללכת כדי לגלות את המיתולוגיה היוונית?

בין הדברים שיש לבקר ביוון, לא נוכל לשכוח את המונומנטים הרבים שמזכירים את עברה העתיק המפואר. העיר דלפימרכז העולם ההלני על פי הקדמונים, הוא חובה כדי לתפוס את מלוא כוחם של המיתוסים היוונים המייסדים. העיר שוכנת על הר פרנסוס, ושכנה בתוכו את פיתיה המפורסמת ששלטה בחיי הגברים באמצעות האורקלים שלה, איומים או קסומים. העיר, המזוהה עם אפולו, זרועה עד היום באנדרטאות רבות חשוב כמו התיאטרון העתיק שלו, האצטדיון שאירח את משחקי הפיתיה וכמובן מקדש אפולו.

לראות ביוון
קבר האריה במיקנה ©Ploync / Wikipedia Commons

העיר מיקנה חשוב לא פחות בתרבות היוונית העתיקה. הזוהר שלה של פעם איפשר לה לתת את שמה לציוויליזציה שלמה ולדמויות שמנקדות את ההיסטוריה רבת האירועים שלה יש חשיבות. הבה נצטט את תזאוס, מייסדו כביכול, או את אגממנון שהוביל את היוונים לניצחון מול הטרויאנים. קברי המלכים שנפלו, הארמון המלכותי או פורט דה ליונס ממשיכים, גם היום, לספר לנו על העבר המפואר של העיר העתיקה הזו. סוף סוף איך לא לצטט אַתוּנָה והמונומנטים העתיקים שלו מהשמורים ביותר בעולם. אקרופוליס, פרתנון, אגורה, אראופגוס, העיר היא רק רצף של אתרים, שכל אחד מהם חשוב מהאחר למורשת האנושות. טבילה בימי קדם ללא מכונת זמן!

מתי לנסוע ליוון?

כפי שראיתם, יוון היא מדינה שיש בה איים רבים עם חופי גן עדן ונופים מרהיבים. אבל יוון היא גם מדינה שסימנה היסטוריה, ותוכלו לבקר באנדרטאות רבות כדי ללמוד עוד על המיתולוגיה היוונית. לכן יש הרבה מקומות לבקר בהם: אבל מתי הזמן הטוב ביותר ללכת בחופשה בארץ?

האקלים ביוון

יוון היא מדינה ים תיכונית, המפורסמת בחום הגבוה שלה בקיץ. ביוון, החודשים החמים ביותר הם יוני, יולי ואוגוסט. ואכן, באוגוסט הטמפרטורה יכולה להגיע ל-35 מעלות. באזורים מסוימים, זה יכול אפילו לעלות על 40 מעלות. לאורך החוף הטמפרטורה נעימה ונסבלת יותר בזכות רוח הים.

ביוון יש מעט מאוד ימים גשומים, אך הם מתרחשים בעיקר בחורף במהלך החודשים דצמבר, ינואר ופברואר. ינואר הוא גם החודש הקר ביותר. ואכן, בחודש ינואר הטמפרטורה יכולה לרדת מתחת לאפס מעלות באזורים מסוימים. תמצא מידע נוסף על האקלים של יוון באתר where-and-when.net.

הזמן הטוב ביותר לצאת לחופשה ביוון

אם אתה רוצה לנסוע ליוון לשחות בים התיכון, אז אוגוסט הוא החודש הכי נוח. הזמן הטוב ביותר לבלות חופשה על חוף הים ביוון הוא לפיכך ללא ספק במהלך שלושת חודשי הקיץ.

לעומת זאת, אם אתה מגיע ליוון כדי לבקר, אז הקיץ עשוי להיות קשה מדי בשבילך. לכן רצוי, במקרה זה לנסוע ליוון באביב או בסתיו. אבל שימו לב שהאקלים של יוון מאפשר לכם ליהנות משהייה יוצאת דופן כמעט כל השנה (מאפריל עד אוקטובר).


בעקבות זאוס והעת העתיקה…

תכננתם טיול ליוון? אתה נוסע ליבשת או לאי? ספרו לנו הכל בתגובות!

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

מה לעשות בקורפו? 10 הביקורים החשובים ביותר שלנו באי!

7 דברים שחובה לראות בבירת יוון