הדברים החיוניים לחיים בוואן

רוצים טבע, חיו בפשטות והתחברו מחדש למה שצריך, זה מה שאתם רוצים? חשבתם לגור בטנדר? שגרת היום, הרכבת התחתית, העבודה, השינה, מתחילה להכביד יותר ויותר על אנשים מסוימים. יותר ויותר מהם מאמצים דרך חיים חדשה ופשוטה יותר, המנוגדת לחלוטין לצריכת היתר שלה אנו קורבנות, מבלי ששמנו לב. החיים האלה מפתים אותך? איך לעשות את זה ? במאמר זה, בואו נגלה יחד כמה אלמנטים חיוניים לחיות בחוץ, על הכבישים, בטנדר, בפשטות.

גר בטנדר או טנדר

חיים בטנדר, או אפילו בטנדר, מאלץ אותך לסקור את ההרגלים היומיומיים שלך. החיים האלה שונים בהיבטים רבים, כמו הצורך להסתפק במינימום, או לשכוח את השעות הארוכות שביליתי באמבט קצף חם מאוד!

להתחיל את הפרויקט החדש הזה, החיים החדשים האלה, יש צורך, קודם כל, להיות מצויד היטב ולא לשכוח דבר לפני היציאה הגדולה. פירוט הצרכים, הדברים החיוניים, נשאר הדרך היעילה ביותר לעשות זאת לעשות סדר עדיפויות. התנור, המקלחת הסולארית וכו', בואו נפרט יחד את האביזרים החיוניים שיש להשיג לפני שנצא להרפתקה המטורפת הזו שהיא חיי הטנדר.

דעו כיצד לארגן את עצמכם לחיות בטנדר
לדעת איך לארגן את עצמך לחיות בטנדר © Marek

בחירת הטנדר הנכון

זה ללא ספק השיקול החשוב ביותר שיש לנו לגבי מגורים בטנדר. באיזה רכב לבחור? תלוי בתקציב ובמוטיבציה, יש לבחור בין השקעה בטנדר סוהר (כבר מצויד), או לספק טנדר ריק ולהצטייד בו בעצמכם. בהכרח המחיר לא יהיה זהה וגם השקט הנפשי. ואכן, להתאים אותו בעצמך דורש מעט ידע, ארגון טוב ודמיון רחב מאוד.

אתה צריך לחשוב על הכל, מספר האנשים המתוכננים על הסיפון, ניהול האנרגיה, היעדים המתוכננים… כל הפרטים האלה חשובים להקמת פרויקט כזה. זה גם חיוני ל לחשוב על התקציב להשקעה זובפרט אל תשכחו לכלול את מחירי הביטוח ואישורים אפשריים.

סוללת הנוודים

הנה שאלה חשובה שתשאלו את עצמכם כשגרים בטנדר. חשמל, איך משיגים אותו? אלא אם תרצו לחיות מנותקים לחלוטין מהעולם, יהיה צורך להצטייד בחשמל כדי להטעין סמארטפון, מחשב או אפילו מצנן חשמלי.

מכשירי חשמל וטעינה בטנדר
עוד ועוד מכשירים לטעינה © רוני פרידריך

השיטה הפשוטה והנפוצה ביותר נשאר להשתמש במצית של הטנדר, אבל האם זה מספיק לחיי היומיום בטנדר? לא ! אתה מסתכן בשימוש מוחלט של המצבר שלך ולא תוכל להתניע את הרכב.

כדי למנוע אי נוחות מסוג זה, זמין עבורך פתרון פשוט: למה לא להשקיע ב- גנרטור סולארי נייד Ecoflow ? למעשה, זה מאפשריש חשמל כל יום, מבלי להשתמש בזה של הרכב. ניחן באוטונומיה רבה, יש לו יתרונות משמעותיים נוספים. הנה הם :

  • מספר שקעים אפשריים, שקעים קונבנציונליים ויציאת USB;
  • מספר מצבי טעינה, קלאסי או סולארי;
  • עבור חלק, פונקציית פנס משולבת עבור הלילה;
  • דגמים קומפקטיים וקלים יותר ויותר, מושלמים לחיים בטנדר.

המקלחת הסולארית

לגור בטנדר זה נהדר, אבל זה לא אומר שאתה צריך לשכוח את ההיגיינה. כן, בהחלט אפשרי לחיות בלי שירותים ומקלחת אמיתיים מדי יום. בשביל זה צריך להשקיע במקלחת סולארית.

המקלחת הסולארית, המהותיות של החיים של החיים
המקלחת הסולארית, ה-vanlife חיוני © BublikHaus

זוהי המקלחת פר אקסלנס של ה-"vanlifer". תפקידו פשוט, הוא מחמם מים בשמש הודות לכיס שלו. קיימות שתי גרסאות של מקלחונים סולאריים, זו המופעלת על ידי כוח הכבידה הטבעי וזו עם מערכת לחץ. הגרסה השנייה דורשת שאיבה ליצירת לחץ אשר לאחר מכן מאפשר להפעיל סילון מים. בהתאם לצרכים ולדרישות, מקלחון השמש בלחץ מאפשר הפעלות ארוכות יותר.

בחורף קשה יותר להוציא מים חמים מהכיס על ידי חשיפתם בחוץ. כדי לעשות זאת, כל שעליכם לעשות הוא לחמם מעט מים במחבת!

מטהר מים

זה לא לא תמיד קל למצוא מי שתייה, במיוחד אם הטיול רחוק מערים. אז עלינו למצוא אלטרנטיבה לצורך החיוני הזה. מתעסק עם בקבוקי מים? זה די סותר אורח חיים "נוודי", לא? מטהר המים מגיב יותר לדרך חיים זו. השימוש בו פשוט, הוא מאפשר לך אספקה ​​יומית של מים. איך? באמצעות מספר תאים מסננים את המים הטמאים ולאחר מכן שומרים אותם בתא אחר, המאפשר למלא את הכוסות, בקבוקי המים או מיכל אחר באמצעות ברז.

ציוד לריהוט חוץ

שולחנות וכיסאות לטנדר או טנדר
שולחנות וכיסאות מתקפלים ליהנות משקיעה © JoachimFlügel

זה לא חיוני אבל בכל זאת נעים, בחיי הנוודים האלה, להיות מסוגל ליהנות בנוחות מהטבע ומהטבע. בשביל זה, יש כל מיני ריהוט מתקפל, לצאת בקלות לארוחת בוקר, צהריים או ערב בחוץ. עבור ידידותיים יותר לסביבה, גרסת הקרטון הממוחזר מושלמת. הוא מתקפל כמו אקורדיון, מה שחוסך מקום.

תנור עם בקבוק הגז שלו

איך לבשל בטנדר? ישנם שני פתרונות: התקנה קבועה לסדר בעצמך או ניתנת להסרה. כלומר שההתקנה הקבועה מחייבת את ה-"vanlifer" לקבל הומלוגציה של הרכב (VASP), צעד נוסף שיש לנקוט.

האפשרות הפשוטה והחסכונית נשארת ההתקנה הנשלפת, כלומר התנור הישן והטוב הקשור לבקבוק גז. זה קל לשימוש ויותר ויותר קומפקטי ומתוחכם. הבישול יהיה טוב כמעט כמו בבית. זהו חלק מהותי במטבח הנוודים.

תנור הגז: הפתרון הפשוט ביותר לבישול בטנדר
תנור הגז: הפתרון הפשוט ביותר לבישול © photoschmidt

להיות מאורגן בחיי הנוודים האלה

לגבי vanlife, לא מספיק להצטייד ולצאת להרפתקה. עליכם להקדים את העזיבה שלכם, למצוא את הארגון הטוב ביותר שאפשר כדי לא לדרוך אחד על השני מדי יום. החיים האלה נראים אידיליים, אבל בלי מינימום ראיית הנולד, כל זה יכול להפוך לסיוט ובסופו של דבר לנטוש את דרך החיים הפשוטה הזו.

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

25 הנופים היפים ביותר של ספרד בתמונות!

16 המונומנטים היפים ביותר בספרד לביקור!