דע הכל על ההיסטוריה והתרבות האוסטרלית לפני הטיול שלך

ואכן, סיפורים סופרו מדור אבוריג'יני אחד למשנהו. יתרה מכך, אוסטרליה הצליחה לשמור על שמורות בהן מתפתחים עמים אלה בעלי ניב ומנהגים אבותיים. במקור מאינדונזיה של ימינו, הם התיישבו על ידי הבריטים מסוף המאה ה-18. עם זאת, התרבות האוסטרלית המקורית שרדה עד היום! כיום, רוב האוכלוסייה ממוקמת יותר לכיוון החופים. אוסטרליה היא גם האי הגדול בעולם. עם כ-36,000 קמ"ר של קו החוף שלו. פנים האי, לעומת זאת, הוא בעל אופי מדברי או מדברי למחצה, והוא שווה ערך לכ-18% מהאי. גלה את כל זה לפני שהייתך!

גיאוגרפיה של אוסטרליה: תבליט שטוח יחסית

אוסטרליה מורכבת בעיקר מרמות במערב, וממישורים במרכז. רכס ההרים היחיד ממוקם במזרח, ליד החוף: זו הקורדילרה האוסטרלית.

האאוטבק והבוש

בשל מרחבי המדבריות המכסים את פניה, אוסטרליה היא מדינה בעלת אקלים יבש, מה שהופך את הקרקע לבלתי מתאימה לעיבוד. זה מה שהאוסטרלים מכנים אאוטבק. רק דרום המדינה נהנה מאקלים ממוזג, בין אם סובטרופי (דרום מזרח) או ים תיכוני (דרום מערב). בצפון יש יערות סובטרופיים. ישנם אזורים נטושים עוד יותר באוסטרליה: הבוש.

אאוטבק אוסטרליה
Outback Australia ©structuresxx

בדמיונה של אוסטרליה, הבוש תופס מקום חשוב. זה הכל של אזורים מאוכלסים בדלילות כמו יערות, חורשות ושיפש ים תיכוני, אבל זה מתייחס גם לאזורים חקלאיים ויישובים אנושיים קטנים באזורים דלים מאוד.

קרא גם:
5 100% מקומות טבעיים לגלות באוסטרליה!

כלכלה לא מגוונת

האאוטבק האוסטרלי מאוכלס בדלילות יחסית, אך אינו נטוש לחלוטין. בפרט חיים שם קנגורו ודינגו, לטאות ונחשים. האאוטבק מוביל לניצול המרתף שלו, העשיר מאוד בברזל, אלומיניום, זהב או ניקל. אזורי החוף, לעומת זאת, מופנים בעיקר לכיוון התיירותעם למשל שונית המחסום הגדולה או סידני.

שונית מחסום גדולה
מחסום האלמוגים הגדול

מדינה פדרלית

אוסטרליה מחולקת ל מדינות פדרליות גדולות: דרום אוסטרליה, מערב אוסטרליה, ניו סאות' ויילס, קווינסלנד, טסמניה וויקטוריה. שני הטריטוריות העיקריות הן הטריטוריה הצפונית וטריטוריית הבירה האוסטרלית.

היסטוריה של אוסטרליה: קולוניזציה בריטית

האבוריג'ינים אכלסו את אוסטרליה מאז התקופה הפרהיסטורית. הם יהיו מאינדונזיה ובמיוחד טימור. האנשים האבוריג'ינים עיצבו את התרבות האוסטרלית, אבל גם שלט בטכניקות חקלאות גאוניות בשלב מוקדם בארץ הצחיחה הזו. ההיסטוריה שלהם התהפכה עם הגעתם של המתיישבים הראשונים…

כשמדברים על אוסטרליה: הגירה

על אוסטרליה דיברו במהלך המאה ה-17, במיוחד בזכות הנווט וילם יאנסון שנחת בחלקו המערבי של האי. זה בעיקר באנגלית ג'יימס קוק שנחשב למגלה ארצות אוסטרליה על ידי השתלטות על ניו ויילס, כלומר על מזרח אוסטרליה, שבה ממוקמת סידני. הוא היה הראשון למפות את האי, וזה היה בגלל הלאום הבריטי שלו אוסטרליה הפכה לשליטה של ​​הכתר האנגלישימש בעיקר כבית סוהר עד 1868. השליטה האנגלית הזו נעשית בהדרגה, ממזרח למערב.

פסל ג'יימס קוק
הפסל של ג'יימס קוק

מלחמות להיסטוריות

הגעתם של המתיישבים הבריטים הובילה לעקירת האוכלוסיות המקומיות שאכלסו את האי. אבוריג'ינים ניצודים כל הזמן, לעתים קרובות מאוד לשנות מקומות ואורחות חיים, מתוקף העובדה שלפי הבריטים, האדמות הללו לא היו שייכות לאיש. יתר על כן, הם סובלים ממחלות שלא היו ידועות להם עד כה. המגורים המשותפים לא התנהלו בצורה חלקה: עימותים עקובים מדם רבים התרחשו וילדים אבוריג'ינים נתלשו ממשפחותיהם כדי להיות אירופאי. כל זה נמשך עד 1967!

1901: לידתה של מדינה פדרלית

תחילת המאה ה-20 מאופיינת בהתקבצות של מדינות שונות. בשנת 1901 אישרה הממלכה המאוחדת את החוקה של המדינה הפדרלית האוסטרלית. מלבורן, אז קנברה, מסומנות ברציפות כבירות של מדינה חדשה זו. כמו שאר שש עשרה מדינות חבר העמים, אוסטרליה היא עצמאית. אבל בראשו עומד באופן סמלי מושל כללי, האחראי על ייצוג המונרך השולט באנגליה.

קנברה
נוף של קנברה

תרבות אוסטרליה: אמנות ואמונות אבוריג'ינים

בין אם לפני הקולוניזציה ובין אם אחריו, אמנות היא חלק בלתי נפרד מהחיים האבוריג'ינים. העם הזה הוא מקורם של חפצים רבים אשר כיום נותנים גאווה לתרבות האוסטרלית: הבומרנג, הדידג'רידו או אפילו הציור המנוקד על הקליפה.

Le Dreamtime

מבוסס על חלום (היקום נוצר בעולם חלום, ה Tjukurrpaעם יצורים מיתיים כמו נחש הקשת), אמונות אבוריג'ינים דורשות כיבוד רוחות שונות, במיוחד זה של המתים. התרבות שלהם מציבה אותם במגע הדוק עם הטבע. נוודים ארוכים או נוודים למחצה, הם מכירים את האאוטבק בצורה מושלמת. אבל מעל הכל, הטבע, המכונן של Dreamtime, מעודד אותם לחשוב כך כל החיים היוצאים פיזית מהאדמה הם קדושים.

חוכמה עתיקה
כבוד לארץ בקרב האבוריג'ינים

לה מולדת

ניצודו זמן רב על ידי הלבנים, האבוריג'ינים הצליחו לשחזר את אדמתם משנת 1976. אדמות אלו, הממוקמות בעיקר בצפון הארץ, חשובות מאוד בתרבותן, כי במקומות אלו ננעלות רוח אבותיהם.

צורות הביטוי השונות של האמנות האבוריג'ינית

התרבות האבוריג'ינית מועברת בעיקר באמצעות אמנות, בין אם ציורים פרהיסטוריים או ציורים עדכניים יותר. ציורים אלה הם לעתים קרובות ארעיים, מצויר על הגוף, על קליפה, קנבס או על הקרקע. הם האחרונים בעולם שעדיין יצרו ציורי מערות, מה שמראה את החשיבות של העברת מסורות לעמים אלה. זה במיוחד את זמן החלום שהם מבקשים לייצג כמוטיב. הם משתמשים בהרבה צבעים המיוצרים עם מה שהטבע נותן להם. לפיכך, אדום מגיע מחול האוקר של המדבר, לבן מאבן גיר וסיד, צהוב מחימר, אוקר או פרחים צהובים. לבסוף, שחור מתקבל מפחם או דשא שרוף.

ציור אוסטרלי
ציור אבוריג'יני ©אוהב אחר

גם האבוריג'ינים מייצרים גילופי עץ רבים. עץ הוא אכן החומר המשמש ביותר את העמים הללו, בשל ריבויו בבוש האוסטרלי. הם מייצגים ראשים או דמויות חד-קומתיות. הידועים ביותר הם הטוטמים טיווי. המורשת התרבותית באה לידי ביטוי גם שירים וריקודים. ישנם מספר שמות לייעודם, מכיוון שהדיאלקטים משתנים מקבוצה אבוריג'ינית אחת לאחרת, בשל פיצולם ברחבי יבשת אוסטרליה. לבסוף, המוזיקה לא נשכחת. הכלי האבוריג'יני פר אקסלנס הוא הדידג'רידו, ענף של אקליפטוס חלול על ידי טרמיטים שבו נושבים ברציפות כדי להשיג צלילים. הדידג'רידו יכול למדוד עד שני מטרים!

דידג'רידו
הדידג'רידו, ממוצא אבוריג'יני

מושא פולחן: הבומרנג

הבומרנג הוא המצאה אבוריג'ינית. האגדה מספרת שכאשר העולם נברא, השמים היו נמוכים, מה שאילץ אנשים לזחול. אחד מהם שלח מטה להדוף את השמים, והמטה חוזר אליו. הסיפור שימח את הבריטים שייצאו אותו לאירופה ואפשרו לחפץ הזה להיות פופולרי בכל העולם. היום, הבומרנג הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות האוסטרלית!

בּוּמֵרַנְג
רוצים לנסות את הבומרנג?

גלה את אוסטרליה אז והיום!

עכשיו כשאתה יודע יותר על התרבות האוסטרלית, ההיסטוריה והמיקום הגיאוגרפי של המדינה… כל מה שאתה צריך לעשות הוא לחקור אותה במהלך שהותך. לְגַלוֹת אתרי טבע אסור לפספס או החופים הכי יפים בארץ!

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

10 תמונות צבעוניות כדי לגלות את צ'ינקווה טרה

על כבישי איטליה