גלה את הקיקלאדים דרך 6 איים (ממיקונוס לסנטוריני)

האיים של הקיקלאדים פופולריים בקרב מטיילים. אבל החוויה אינה זהה אם הולכים למיקונוס, פארוס או סנטוריני.

למי שינצל את התוכניות הטובות, צלילה בים האגאי חיונית כדי למצוא את האי הקיקלאדי המתאים להם. אם כבר עיינתם במדריך הטיולים שלנו ליוון, בואו נסתכל מקרוב על זה 6 איים של הקיקלאדים.

הציקלדות הצפוניות

1. מיקונוס לאנשי מסיבות

מיקונוס היא עבור הים האגאי מה שאיביזה היא עבור הים התיכון: מקום למסיבה. לוח הזמנים מורכב משני חלקים. נופשים נהנים חופים יפים מאוד ממיקונוס היום ואז להצטרף ברים ומועדונים לרקוד כל הלילה ולפגוש שם את ג'ט-סט. מטיילים המחפשים אותנטיות יחפשו יעד אחר באיים הקיקלאדיים. העובדה היא שמיקונוס היא בסיס חיוני בים האגאי. חלק מהנחלים עדיין יישארו בלתי נחקרים…

הקיקלאדים, האי מיקונוס
מיקונוס לאנשי מסיבות

הקיקלאדים המרכזיים

2. אמורגו למטיילים

מי ששואב השראה מהחופשות שלו בקולנוע לא יחפש רחוק יותר מאמורגוס. כאן צילם לוק בסון את הסצנות הראשונות של לה גרנד בלו. האי תחום על ידי חופים תלולים וצוקים. אמורגוס הוא בסיס פראי שלא יספק את חובבי הבטלה המחפשים חופים ארוכים. מטיילים יעברו שבילים מסומנים בסלעיםמופרע על ידי כפרים אותנטייםשל ה שרידים עתיקים ומנזרים.

הקיקלאדים, איל ד'אמורגוס
אמורגו למטיילים

3. נקסוס למשפחות

הגדול מבין האיים הקיקלאדיים משלב את כל היתרונות שמשפחות מחפשות לחופשה טובה. יש לה חופים חוליים ארוכים, מסלולי הליכה, שטחים ירוקים יותר מאשר במקומות אחרים בקיקלאדים. הורים לא יצטרכו למתוח קו מתחת לרצון שלהם לברוח בזכות עורף עשיר בנופים לחקור. הילדים יתקרבו לעצי זית, לגינות ירק, פרדסים וישכללו את תרבותם הקולינרית.

הקיקלאדים, האי נקסוס
נקסוס למשפחות

4. פארוס לגולשי עפיפונים וצוללנים

השכנה של נקסוס מברכת בדרך כלל תיירים חולפים שעוצרים שם לפני שהם לוקחים סירה חדשה ומגיעים לאי האחרון שלהם. עם זאת, הספורטאים מורידים את המזוודות שלהם ומוציאים את הציוד שלהם ליהנות מפעילויות מים. קרקעית הים מענגת צוללנים בזמן גולשי רוח וגלישת עפיפונים להפוך את הרוח לבעל ברית כדי לאלף את הגלים.

חובבי אמנות משלימים את פרופיל התיירים בפארוס. הם באים לגלות השיש המפורסם של פארוסשבה נחצבו יצירות מופת כמו ונוס דה מילו.

הקיקלאדים, האי פארוס
פארוס לגולשי עפיפונים וצוללנים

הציקלדות המערביות

5. Sifnos pour les gourmands

בין אינספור האיים, סיפנוס תשביע את בטן המטיילים. אניני טעם הניחו שם את המזוודות שלהם לטעום את ההתמחויות הרבות. המטבח הטעים שלה מטביע את טעמים של שכנותיה המזרחיות. בתפריט: תענוג טורקי, סלט צלפים, סלט גבינת עיזים מקומי בשם xynomyzithra, תבשיל טלה עם יין ושמיר (המאסטלו)…

האי סיפנוס הוא מומלץ גם לאוהבי קרמיקה שבה היא מומחית. צלמים חובבים יכולים להתעכב מול 300 הכנסיות באי. שימו לב שצרפתים רבים כבר שמו את עיניהם על האי הקטן הזה שעדיין נשמר מתיירות המונית.

הקיקלאדים, האי סיפנוס
Sifnos pour les gourmands

הציקלדות הדרומיות

6. סנטוריני לאוהבים

זו קלישאה עם סיבה טובה. הפנורמה שמציע סנטוריני שינתה את האי לפני זמן רב, כמו יעד מועדף לירח דבש. סנטוריני הוא ללא ספק האי הקיקלאדי המפורסם ביותר. יופיו תורם במידה רבה לשמצה שלו, במיוחד כמו המבנים הלבנים המפורסמים שלה עם כיפות כחולות בחצות בדרך כלל מייצגים את התמונה שיש לנו על יוון.

כדי לראות אותם, אתה צריך לנחות בסנטוריני, כדי לטפס על צוקי הר געש עתיק שנבלע לפני 3500 שנה. מבקרי הקיץ יקדישו זמן לגלות את ההיסטוריה הגיאולוגית המרתקת הזו על ידי התקרבות לחופי החול השחור.

הקיקלאדים, האי סנטוריני
סנטוריני לאוהבים

קרא גם : מה לראות ומה לעשות בסנטוריני? הביקורים החיוניים שלנו!

הקיקלאדים, לכל אי יש את התענוג שלו

כפי שבוודאי הבנתם, כל אי מציע את חלקו בהפתעות ותגליות בהתאם לטעמם השונה לחלוטין של המטיילים. עכשיו זה תלוי בך למצוא את שלך, חשיבה טובה!

א.ת אם אתה אוהד של איי יווןאל תעזוב מבלי שביקרנו בכרתים.

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

7 דברים שחובה לראות בבירת יוון

החוף הכי יפה באירופה?