אי חג המולד: אי הסרטנים המדהים

1,400 תושבים, 40 מיליון סרטנים: ברוכים הבאים לאי חג המולד, ממש באמצע האוקיינוס ​​ההודי, מגרש משחקים לסרטנים אדומים מדהימים.

המתנה המצחיקה של הטבע ששמורה לאי חג המולד

מדי שנה, תושבים ומבקרים ל לחג המולד יכולים להתפעל מהנדידה המדהימה של מיליוני סרטנים אדומים. תופעה יוצאת דופן שכמעט תגרום לכם לרצות לחקור את פיסת האדמה הקטנה הזו באמצע שום מקום!

חג המולד, האי בסוף העולם

ממוקם באוקיינוס ​​ההודי, 900 ק"מ מג'קרטה (אינדונזיה) ו-1600 ק"מ מאוסטרליה, אי חג המולד (או "אי חג המולד" בצרפתית) אינו אי כמו האחרים. הטריטוריה החיצונית האוסטרלית הזו מייצגת גן עדן אמיתי למיני בעלי חיים.

עם חיות הבר והטבע יוצאי הדופן שלה, מטיילים שיצאו לשם יוכלו לחיות חוויה ייחודית. על האי הקטן הזה, אורך 21 ק"מ ורוחב 18 ק"מ, שני שליש הם חלק מהפארק הלאומי. רק 1400 איש חיים שם, מה ששומר על הסביבה הטבעית של האי.

ברוכים הבאים לאי חג המולד

נדידת עשרות מיליוני סרטנים

אי חג המולד בולט בעיקר בנדידה של סרטנים אדומים. מין אנדמי זה (הוא נמצא גם באיי קוקוס) Gecarcoidea Natalis מוגן.

במהלך העונה הגשומה, שמתחילה באוקטובר, הסרטנים נודדים. באופן קונקרטי, הם עוזבים את היער כדי להגיע לאוקיינוס, בו הנקבות יטילו את ביציהן. כחודשיים לאחר מכן, האמהות מלוות בילודים עושות את המסע בכיוון ההפוך כדי לחזור ליער.

כדי להשפיע על שינוי בית הגידול הזה, 40 מיליון הסרטנים חוצים את האי, מספק סצנה מדהימה לעוברים ושבים. הם מתאספים בעיקר בצידי הדרכים, אבל גם לאורך קירות. חייב לכן לסגור היטב את הדלתות כדי שלא ייכנסו אל פנים הבתים. בנוסף, הגירה זו מאלצת את התושבים לנסוע לאט מאוד כדי להגן על הסרטנים.

היופי הבתולי של אי חג המולד

אפשר להרגיע את המטיילים, סרטני האדמה הללו אינם מזיקים לבני אדם. המגורים יחד איתם בדרכים, בשבילים ובחופים משאירים זיכרון בלתי נשכח, ויתרה מכך, המבקרים לא מתעייפים להתבונן בהם.

אבל מלבד המחזה המוזר הזה, המטיילים יכולים לנצל את שהותם כדי לצלול לתוך האוקיינוס ​​ההודי ולהתפעל מהיופי של האלמוגים ומהפאונה התת-ימית. באי יש גם כמה חופים שמימיים, אותנטיים ובתוליים – כמו גם א בית מעצר למהגרים, אבל זה כבר סיפור אחר. בקיצור, עם האקלים הטרופי וחיות הבר יוצאות הדופן שלו, אי חג המולד מספק שינוי מוחלט של הנוף.

Crabe rouge Gecarcoidea Natalis

Gecarcoidea Natalis, מין אנדמי ומוגן / © Zinni-Online

היזהרו מסרטנים באי חג המולד

© דיוויד סטנלי

ארגז הכלים של המטייל 🧳
הכינו, השוו והזמינו את הטיול שלכם עם מבחר אתרי החובה שלנו:
🛏 הזמנה: מצא את המלון/הלינה שלך ברחבי העולם
🔁 HomeExchange: פלטפורמת החלפת הבית מספר 1
✈️ Skyscanner: ללא ספק משווה הטיסות הטוב ביותר
⏱ LastMinute: ההצעות הטובות ביותר ליציאה ברגע האחרון
🚗 RentalCars: חפש והשווה השכרת רכב
🎟 GetYourGuide: הזמינו סיורים וחוויות בלתי נשכחים

למה לבקר בנאפולי? שולחנות טובים, דולצ'ה ויטה וקניות!

6 סיבות לבקר במילאנו, יצירת המופת של הרנסנס ושל האופנה